forms. architectsváš unikátny zážitok z architektúry

ART OFFICE

Status: Štúdia 2016
Funkcia: Office
Typ projektu: Dizajn interiéru
Úžitková plocha: 612 m²
Miesto: Bratislava

zobraziť všetky projekty o projekte

Štúdia riešeného interiéru prepája dva svety, svet umenia a korporácie. Z priestorového hľadiska sa jedná o ukážku veľkorysého prístupu k stvárneniu prémiového zadania. Dizajn je navrhnutý pre klienta so špecifickými požiadavkami na úroveň prevedenia svojich kancelárií.

Koncept pre open space je riešený netradične, extra otvoreným pôdorysom a je inšpirovaný priestrannými ateliérmi s minimom pracovných staníc. Steny sú opatrené súvislými nátermi v galerijných farbách tmavého antracitu a sýtej zelenej, alternatívne môže byť použitá iná farba v tmavšom odtieni napríklad indigová modrá či bordová. Jedným zo základných princípov konceptu je inkorporácia nadrozmerných abstraktných malieb na stenách, ktoré v tomto priestore nie sú len doplnkom, ale práve naopak, spoluvytvárajú celkovú koncepciu a štruktúru návrhu.

Jednotlivé pracovné miesta sú riešené ako nadštandardne veľké. Okrem high-endového vizuálneho efektu, poskytujú dostatok miesta a osobného priestoru pre zamestancov a zaručujú ako väčšie súkromie jednotlivca, tak potrebné rozostupy. Tento typ riešenia je vhodný skôr pre menšiu až stredne veľkú spoločnosť.   

Podlaha je celoplošne pokrytá jednofarebným kobercom, ktorý plynule prechádza do dizajnového organického lounge sedenia v rovnakom materiálovom prevedení. Jednotlivé časti interiéru sú ucelené a vďaka súvislým materiálovým a farebným plochám priestor pôsobí kompaktne. Kvalitné dizajnové kúsky nábytku sú  ponímané ako umelecké objekty, ktoré potrebujú v prvom rade priestor, aby mohli vyniknúť.

Otvorenosť a zároveň koncepčná celistvosť, materiálové spracovanie, dizajnové elementy a umelecké diela poskytujú užívateľom ako komfort, tak mimoriadny zážitok z výnimočne riešeného štýlového šik priestoru.