forms. architectsváš unikátny zážitok z architektúry

TERNO GIFT & FRESH

Status: Realizácia 2016
Funkcia: Retail
Typ projektu: Dizajn interiéru
Investor: Terno
Miesto: Terno SC EUROPA Banská Bystrica

zobraziť všetky projekty o projekte

Pre spoločnosť Terno sme v rámci re-designu prevádzok vytvorili nový dizajn a spracovali dielenskú dokumentáciu pultov do frontshopu prevádzky v obchodnom centre Europa v Banskej Bystrici. Gift & Fresh Shops boli navrhnuté so zreteľom na nový vizuál reťazca. Dizajnový koncept oboch pultov bol poňatý monochromaticky a doplnený prírodným svetlým dubovým drevodekorom. Oba objekty na seba vizuálne odkazujú a sú v súlade s urbánnym štýlom predajne s otvoreným podhľadom s technológiami a industriálnymi svietidlami.

FRESH SHOP

Fresh shop tvorí jeden uzavretý autonómny ostrovček so zadnej strany oddelený zástenou. Najvýraznejším prvkom Fresh shopu je tmavá antracitová línia definujúca dokovacie stanice pre chladiace boxy určené na skladovanie a predaj rozličných snackov. Tento tvar odkazuje na geometriu samotnéhoTerno shopfrontu. Vyosený drevený komponent v tvare kocky je miestom výdaja a predajnej zóny. Zadná časť slúži ako zázemie a prípravovňa zmrzliny, kávy a panini.  

GIFT SHOP

Gift shop je situovaný v rohovej časti frontshopu a slúži aj ako doplnková pokladňa a info zóna. Uzatvára celý frontshop a je koncipovaný tak, aby tvoril alternatívny vchod a východ z predajne. Koncepčne bol pult navrhnutý ako jeden priebežný kontinuálny element.