forms.architectsyour unique design experience

IT OFFICE

Status: Štúdia 2017
Funkcia: Office
Typ projektu: Design interiéru
Úžitková plocha: 1605 m²
Miesto: Bratislava, Slovenská Republika

zobraziť všetky projekty čítať viac

Design interiéru pre IT spoločnosť je výzvou. IT spoločnosti sa zameriavajú na vývoj. Vizuál IT office by preto mal byť „iný“, progresívny, nekonvenčný a celkovo odlišný od toho, čo mal užívateľ už možnosť zažiť. Cieľom bolo navrhnúť IT office tak, aby bol ako podnetný a príjemný, tak zároveň prekvapil niečím novým a nezvyčajným.

Čo sa týka plošných požiadaviek a pomeru pracovných a oddychovo-relaxačných zón, už samotné dispozičné riešenie je veľkorysé. Tomu je prispôsobený aj celkový priestorový koncept, ktorý usiluje o kreatívne poňatie tohto nadštandardného zadania.

Ťažiskom návrhu je symbióza rôznych prostredí a kontrastných atmosfér úžitkových častí. Asymetricky rozložený open space je poprekladaný oddychovými zónami, privátnejšie ladenými bunkami určenými na menšie meetingy, brainstorming, telefonáty a podobne. Doplnený je o uzavreté miestnosti pre management a menšie individuálne kancelárie.

RÔZNE PROSTREDIA – SYMBIÓZA KONTRASTOV OPEN SPACE

Industriálny priestor s tmavým otvoreným podhľadom a priznanou ventiláciou je zariadený klasickými pracovnými stolmi a stoličkami v identickom materiálovom prevedení. Autentickým detailom sú medené vintage lampy na pracovných stoloch. Nad každou pracovnou stanicou nájdeme spustené jedno rozmerné industriálne svietidlo. Prevládajúca schéma materiálov v interiéri je kombináciou svetlého dubového dreva, tmavého antracitu a bielej. Dominantným elementom tohto priestoru je abstraktná maľba v nadživotnej veľkosti, ktorej farebná škála ladí so zvyškom zariadenia open space. Maľba tvorí pomyselnú hranicu tohto priestoru. Pri pohľade do koridoru, ktorý prepája jednotlivé bloky budovy má užívateľ možnosť vnímať „prechod“ do dynamického prostredia zelenej voronoi zóny.

VORONOI MIESTNOSŤ

„Voronoi room“ alebo zelená voronoi chill-out zóna je kontrastne nekonvenčným prostredím v riešenom interiéri IT officu.  Návrh je analógiou modernej parametrickej „jaskyne“ a definuje ho 2D voronoi teselácia podlahovej platne, ktorá prechádza do 3D voronoi geometrickej dekompozície stien tejto miestnosti. Geometria miestnosti bola vytvorená za pomoci algoritmu. V chill-oute sa nachádzajú závesné designové kreslá a príručné stolíky vo forme pac-manov. Provokatívnu atmosféru zóny dopĺňa modré piano, ktoré je znakom hudby v binárnom svete, a na ktorom je možné hrať po pracovnej dobe alebo aj cez obednú pauzu.

MEETING

Samozrejmosťou office interiéru sú zasadacie priestory, meeting rooms, jednak oddelené (formálne), ale aj otvorené (neformálne), ktoré sú rozmiestnené v rámci celého priestoru. Nadštandardne sú riešené aj oddychové zóny vrátane priestoru pre loptové hry, stolný futbal ping-pong či biliard. Každá zóna je niečím inšpiratívna a iná, využité boli motívy interiérových „domčekov“, zvierat, 3D čísel ako aj lámp v nadmernej veľkosti.