forms. architectsváš unikátny zážitok z architektúry

BIOGEN OFFICE

Status: Realizácia 2015
Funkcia: Office
Typ projektu: Design Interiéru
Investor: Biogen Slovakia
Úžitková plocha: 540 m²
Miesto: Aupark Tower Bratislava, Slovenská Republika

zobraziť všetky projekty o projekte

Architektonické a dizajnové stvárnenie nových kancelárskych priestorov pre medzinárodnú farmaceutickú spoločnosť Biogen sa nachádza v jednej zo známych administratívnych budov v bratislavskom Aupark Tower.

Predstavou klienta bolo navrhnúť zonáciu a vytvoriť priestranný open space s funkčne rozmiestnenými pracovnými stanicami a priľahlou sústavou odhlučnených huddle roomsmeeting priestorov pre potreby privátnych telefonátov, videohovorov a stretnutí. Našou ideou bolo vytvoriť dizajnový návrh s minimom prvkov tak, aby pocit z veľkorysosti priestoru s čistou interiérovou koncepciou podporil celkový prémiový feeling.

Okrem konceptu otvoreného pôdorysu boli návrhy jednotlivých detailov, najmä čo sa týka farebnosti, inšpirované inovovanou korporátnou paletou spoločnosti, v ktorej dominujú odtiene modrej, svetlej zelenej a purpurovej.

Pre dosiahnutie harmonického interiérového riešenia, sme navrhli využiť kombináciu základnej neutrálnej schémy materiálov a kontrastnej farebnosti iba čiastočne na mobiliári, v detailoch a na niektorých stenách. Prírodné odtiene sú zastúpené béžovou, šedou, bielou a elegantným tmavým orechovým prevedením na nábytku. Kontrastná farebnosť mobiliáru je práve v odtieňoch modrej, svetlo zelenej a purpurovej, a teda ide ruka v ruke s farebnou paletou identity spoločnosti. Naším zámerom bolo, aby office pôsobil útulne a využíval soft seating a zariaďovacie prvky v štýle komfortného pracovného prostredia.

Priamo za priestorom recepcie, ktorý bol navrhnutý v čistých pravidelných líniách a využíva teplé prírodné odtiene, sa nachádza presklenná variabilná konferenčná miestnosť. V prípade potreby je možné túto miestnosť rozdeliť na dve samostatné zasadačky mobilnou priečkou. Osobitým detailom recepcie je skrytý minimalistický šatník v masívnom bielom bloku, ktorý vznikol prirodzeným predĺžením priečky.   

Rozľahlý open space je rozdelený podľa jednotlivých požadovaných segmentov a ukončený oddelenou zónou so sedením pre vedenie spoločnosti. V priestoroch huddle a meeting rooms nachádzame rôzne variácie farebného soft seatingu ako aj kompozície akustických panelov na stenách či Tv. V zadnej časti kancelárií je menšia zasadacia miestnosť, ďalší otvorený meeting space a veľká jedáleň s chill-out zónou opäť  v jednoduchých čistých líniách v kombinácii bielej a modrej. Riešený bol aj vstup na terasu. Súčasťou návrhu bolo aj kompletné hygienické zázemie so sprchou, sklad a serverovňa.