forms. architectsváš unikátny zážitok z architektúry

TWIN CITY CONCEPT STORE

Status: Štúdia 2016
Funkcia: Retail, obchod s technikou 
Typ projektu: Dizajn interiéru
Úžitková plocha: 176 m²
Miesto: Twin City Bratislava

zobraziť všetky projekty o projekte

Priestor bol koncepčne navrhnutý ako premium reseller concept store & destination store v administratívnom objekte Twin City v Bratislave. Prémiová atmosféra je zadefinovaná výberom materiálov a dizajnových prvkov ako sú čierny a biely corian použitý na hlavnom pulte a expozíciách v kombinácii so svetlým drevom, pohľadovým betónom, LED osvetlením a podsvietením jednotlivých častí showroomu a expozícii. Exhibičné moduly sú navrhnuté ako flexibilné a disponujú úložným priestorom. 

Celkový koncept podlieha východiskovému tvaru pôdorysu trojuholníka a nárožnej prevádzky v budove Twin City. V mieste kde sa pretínajú trajektórie vizuálnych priehľadov, v centre prevádzky – „koncept Intersection“ - je umiestnený tzv. highlight modul. Zóna tohto modulu je koncipovaná ako priestor na premiéru nových exkluzívnych produktov, alternatívne produktu mesiaca. 

Concept store je funkčne rozdelený na prednú otvorenú exhibičnú časť, semi-otvorenú VIP lounge a uzavretú servisnú časť. VIP lounge je oddelená od priestoru expozície odhlučnenou sklenenou priečkou. Za skrytými posuvnými dverami v lounge je vstup do servisnej časti a back-officu. V rámci priestoru je ďalej vytvorené laboratórium LAB v samostatnej sekcii. LAB je inšpirovaný high-tech laboratóriom pre servisovanie a testing nových zariadení. V nadväznosti na LAB je ďalej vytvorená zóna casual gamingu, kde má návštevník možnosť odskúšania herných konzol. Hlavná trasa od vstupu do prevádzky je ukončená pultom pre asistentov predaja a stenou s rozmernou LED obrazovkou. V tejto stene sú integrované výsuvné regálové moduly, inštalované po celej výške steny, na skladovanie a ľahkú manipuláciu s tovarom. Zelené podsvietenie farebne definuje zónu gamingu, ostatné zóny sú podsvietné bielym svetlom pre docielenie jednotného vizuálu a prémiovej atmosféry moderného concept & destination store.