forms.architectsyour unique design experience

AXA OFFICE CHILL OUTS

Status: Realizácia 2016
Funkcia: Office
Typ projektu: Dizajn Interiéru
Investor: AXA Services
Úžitková plocha: 125 m²
Miesto: Kolárska 6 Bratislava, Slovenská Republika

zobraziť všetky projekty čítať viac

Po tom, ako spoločnosť AXA zrekonštruovala priestory svojej centrály na Kolárskej ulici č.6 v Bratislave, vznikol záujem o návrh oddychových zón na jednotlivých podlažiach. Chill out zóny boli realizované na základe tém Modern, Urban a Retro.

MODERN “The tree”
Ťažisko tohto priestoru tvorí trojrozmerná štruktúra stromu umiestnená v rožnej časti a prerastajúca do dvoch priľahlých stien. Z dominantného kmeňa, ktorý definuje priestor detského kútika vyrastá štruktúra vetiev, ktoré môžu slúžiť aj ako odkladacie plochy. Kompozícia je z jednej strany definovaná žltou odkazovou tabuľou - nalepovacím kancelárskym „post-it-om“ v nadmernej veľkosti. Na opačnej strane uzatvárajú kompozíciu minimalistické nástenné hodiny. Výrazná zelená bola zvolená ako farba stimulujúca pokoj a zároveň evokujúca hravosť. V rámci detského kútika sú taktiež umiestnené koberčeky a designovky Aarnio Puppies v komplementárnych farebných tónoch.

URBAN “Urban London”
Priestor jedálne je inšpirovaný témou urbánneho Londýna. Ašpiráciou návrhu bolo zútulnenie miestnosti na spôsob anglického klubu. Dve hlavné steny sú opatrené fototapetami. Hlavná má potlač režného muriva. Na tejto stene sú inštalované drevené poličky s „patinou“ a obrovské industrálne staničné hodiny. Vedľajšia stena je riešená abstraktným zobrazením dennej tlače, na doplnkoch nájdeme motív „union jack“, ktorý dotvára tému britského podniku. Miestnosť bola doplnená aj o terč so šípkami, obľúbenou zábavou anglických barov.

 

RETRO “Funky retro bar ”
Leitmotívom tretieho chill-outu je „retro funky 60’s” alebo retro štýl šesťdesiatych rokov. Design, v ktorom sú prítomné výrazové prvky komixovej pop kultúry má za cieľ navodiť pocit bezstarostnosti, uvoľnenosti a hravej atmosféry týchto rokov. Hlavné slovo tu majú výrazné farebné tóny, geometria a veselá pop estetika reklamných plagátov. Sedenie je tvorené kompozíciou retro nábytku. V leisure zóne je umiestnený stolný futbal a hodiny s vizuálom vinylových platní, ktoré ukazujú čas v troch svetových metropolách. Aby bol návrh konzekventný, aj detail vo forme textových polepov bol dizajnovaný v retro fonte.