forms. architectsváš unikátny zážitok z architektúry

AXA OFFICE CHILL OUTS

Status: Realizácia 2016
Funkcia: Office
Typ projektu: Dizajn interiéru
Investor: AXA Services
Úžitková plocha: 125 m²
Miesto: Kolárska 6 Bratislava

zobraziť všetky projekty o projekte

Po tom, ako spoločnosť AXA zrekonštruovala priestory svojej centrály na Kolárskej ulici v Bratislave, vznikol záujem o návrh nových kreatívnych oddychových zón na jednotlivých podlažiach. Chill-out zóny boli navrhnuté a následne zrealizované na základe tém zadaných investorom: Modern, Urban a Retro

MODERN “The tree”

Ťažisko priestoru tvorí inštalácia objektu abstrahovaného stromu v rohovej časti miestnosti. Z dominantného kmeňa, ktorý definuje miesto detského kútika vyrastá štruktúra vetiev, ktoré môžu slúžiť aj ako menšie odkladacie plochy. Kompozícia je z jednej strany ohraničená žltou popisovateľnou magnetickou tabuľou na odkazy, nalepovacím kancelárskym post-it-om v nadmernej veľkosti. Na opačnej strane uzatvárajú kompozíciu minimalistické nástenné hodiny. Výrazná zelená bola zvolená ako farba evokujúca hravosť a energiu. V rámci detského kútika sú taktiež umiestnené dizajnovky Aarnio Puppies v komplementárnych farebných tónoch a tabuľka s kriedou.  

URBAN “Urban London”

Priestor tejto jedálne a chill-outu je inšpirovaný témou urbánneho Londýna. Cieľom návrhu bolo celkové zútulnenie miestnosti na spôsob anglického klubu. Dve hlavné steny sú opatrené fototapetami, pričom hlavná má potlač režného muriva. Sú na nej inštalované drevené poličky s patinou a veľké industriálne staničné hodiny. Vedľajšia stena je riešená abstraktným zobrazením dennej tlače. Na doplnkoch nájdeme motív union jack, ktorý dotvára tému britského podniku. Miestnosť bola doplnená aj o terč so šípkami, obľúbenou zábavou anglických barov.  

RETRO “Funky retro bar”

Nosnou témou tretieho chill-outu je retro funky 60’s alebo retro štýl šesťdesiatych rokov. Dizajn, v ktorom sú prítomné výrazové prvky komixovej pop kultúry má za cieľ navodiť pocit bezstarostnosti a hravej atmosféry týchto rokov. Hlavné slovo tu majú výrazné tóny, geometria a veselá pop estetika reklamných plagátov. Sedenie je tvorené kompozíciou retro nábytku. V oddychovej zóne je umiestnený aj stolný futbal a hodiny s vizuálom vinylových platní, ktoré ukazujú čas v troch svetových metropolách. Názvy vo forme grafických polepov boli taktiež dizajnované v retro fonte.

Pre spoločnost Axa sme ďalej navrhli nové grafické označenia miestností spolu s grafikou skylines – siluetami panorám slovenských miest, podľa ktorých boli jednotlivé miestnosti pomenované.