forms. architectsváš unikátny zážitok z architektúry

CUSHMAN & WAKEFIELD OFFICE

Status: Realizácia 2016
Funkcia: Office
Typ projektu: Dizajn interiéru
Investor: Cushman & Wakefield
Úžitková plocha: 270 m²
Miesto: Eurovea Bratislava 

zobraziť všetky projekty o projekte

Článok o interiéri kancelárií Cushman & Wakefield vyšiel v prílohe týždenníka Trend Extra Reality po ukončení jeho realizácie v roku 2016.

 „Architektonický návrh a dizajn interiéru pre spoločnosť Cushman & Wakefield v bratislavskej Eurovei je príkladom pokrokového korporátneho interiéru, ktorý sa nebojí avantgardných riešení a vytvára pre užívateľov inšpiratívnu pracovnú scénu." (Trend Extra Reality, 2016)

Recepciu sme navrhli tak, aby dala priestoru nový charakter a zároveň sa stala odkazom na interiér spoločnosti Cushman & Wakefield. Recepčný pult vnímame ako centrálny ťažiskový element zóny, keďže návštevník ho eviduje hneď pri vstupe do kancelárií. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli navrhnúť pult v atypickej experimentálnej podobe. Prvotnou inšpiráciou pre návrh formy objektu bola pôvodná trojuholníková hmota zníženého podhľadu. Tvarovo korešponduje s dynamickou geometriou navrhnutého pultu tvoreného trojuholníkovými polygónmi (low-poly geometria). Motív trojuholníka sa opakuje aj na stene za recepciou, kde drevený obklad je diagonálne predelený súborom lamiel.

Časť priečky s grafitovou povrchovou úpravou s posuvnými dverami, za ktorú sme umiestnili skrytý šatník, je vizuálne a farebne prepojená líniou podhľadu s lamelami a pódiom pod recepčným pultom. Koncepčne sa toto vizuálne prepojenie javí ako jeden tvar, ktorý prechádza recepciou a nadväzuje zároveň na steny, podhľad a podlahu. Na recepcii boli ďalej navrhnuté lounge sedenie, zelená stena, kompozícia certfikátov spoločnosti a stena s logom v sýtej purpurovej farbe. Grafitová línia prechádza zníženým podhľadom z recepcie do priestoru open space v zadnej časti.

Pre zachovanie vyváženosti sme v návrhu využili monochromatický základ, väčšie súvislé farebné plochy a koncept čierno-bieleho kontrastu.

Snažili sme sa navrhnúť priestor tak, aby aj známe dizajnové prvky dostali iný vizuál. Dôležité pre nás bolo priniesť neopozeranú kombináciu farieb a textúr. Dizajnový návrh využíva urbánno-artové motívy ako sú napríklad tehlový obklad, ktorý je ale v nevšednom tmavomodrom prevedení.

Ďalej v tomto office nájdeme geometrickú abstrakciu, štýl pop-artphone boothe, či panoramatickú fotografiu New Yorku v nadmernej veľkosti a opäť v tmavomodrej farbe. Pohyblivé dizajnové paravány ohraničujú priestor pre tlačiareň. Priestory open space boli kontrastne k recepcii riešené hravo a nekonvenčne s dôrazom na intenzitu akcentov jednotlivých elementov. Ambíciou bolo vytvoriť moderný priestor, ktorý pôsobí na užívateľov sviežo a podporuje tvorivú pracovnú atmosféru. Kancelária bol finalistom súťaže Office Roka 2016.